Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Михайло-Олександрівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 05582030) був реорганізований і увійшов до складу Березівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Михайло-Олександрівка
Березівський район, Одеська область

Історія

ДО СКЛАДУ МИХАЙЛО-ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВХОДЯТЬ:

СЕЛО МИХАЙЛО-ОЛЕКСАНДРІВКА ТА СЕЛО ВЕСЕЛИНІВКА.


ІСТОРІЯ СЕЛА МИХАЙЛО - ОЛЕКСАНДРІВКА

Михайло-Олександрівка знаходиться в північно-західній частині Березівського району в долині річки Тилігул за 20 км від районного центру. Площа населеного пункту321,1га. Населення-560чол.

Національний склад населення: українці, чехи, росіяни, гагаузи, молдовани, болгари, білоруси, румуни.

Михайло-Олександрівка виникла на рубежі ХVIII-ХIХ століть.

З початку свого існування село належало вихідцю з Прусії пану Техтулі, який отримав сотні гектарів української врожайної землі від російської імператриці Катерини ІІ.У 1859 році село мало 18 дворів, в яких проживало 59 чоловіків і 59 жінок. Згодом село перейшло у власність пана Єжицького, який за десяток породистих хортів виміняв ще сім сімей кріпаків з Лебедина. У 1910 році східна частина земель села перейшла у власність пана Котовича, а решта-до пана Людвіга Людвіговича Ренца.

З 1859 року село називалося Техтолове, а приблизно з 1930 року с. Михайло-Олександрівка.

 

ІСТОРІЯ СЕЛА ВЕСЕЛИНІВКА

За 15км. на північ від села Михайло-Олександрівки та 3 км від Миколаївського району розташоване с. Веселинівка.

Площа населеного пункту 131,9га. Населення-205 чол.

До 1931 року село Веселинівка називалось хутором Чехи. Ця назва пов’язана з тим, що хутір заснували вихідці з Моравії, які в середині Х1Х ст.. переселились на хутір Зелений Яр, що на Рівненщині.1912 році їх нащадки Матвій Пойман, Кароліна Швейдер, Вільгельм Гарт, Антон Златнік перебрались на південь України і заснували новий хутір. Причиною переселення було сповідування євангелістсько - реформаторської віри - на відміну від домінуючого в Чехії католицизму.

В 1931році одноосібні господарства об’єдналися в колгосп «Чеської компартії».

Напередодні війни у Веселинівці нараховувалось 30 сімей. Багато жителів під час війни воювали в частинах Людвіга Свободи.

 

ГОЛОВИ МИХАЙЛО - ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПІД ЧАС ІСНУВАННЯ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

При встановленні радянської влади першим головою сільської ради був Мельничук Петро Вікторович. Протягом 1925-1930р.р. цю посаду обіймали Рижак С., Кудінов, Анащинюк. У важкі роки колективізації 1931-1934р.р.головою сільської ради був Усиков Федір Михайлович, Снігур Григорій, Авілова Марія. Вже після війни в 1950 році була Ветрова Ксенія Федорівна яку змінив Павлов М.І.

З 1954 року головою сільської ради був Добровольський Микола Іванович до об'єднання з Заводівською сільською радою в 1958 році.

Після роз'єднання з Заводівською сільською радою з 30.08.1989 року головою сільської ради став Лебеденко Олександр Дмитрович. З 1990 по 1993рік Небогатов Олександр Миколайович. З 1993 року по 1994рік Грабовой Іван Іванович. З 1994 по 2010 рік головою Михайло-Олександрівської сільської ради працювала Поточенко Наталія Іванівна. З 2010 року сільським головою працює Безродній Віктор Васильович.

 


Об'єкти соціальної сфери що розташовані на території сільської ради:

  • Михайло-Олександрівська ЗОШ І-ІІ ступенів;
  • Сільський клуб села Веселинівка;
  • Будинок культури села Михайло-Олександрівка;
  • Фельдшерські пункти села Михайло-Олександрівка та села Веселинівка.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua